Apie kineziologinius teipus

Prieš eilę metų kineziologinio teipavimo sąvoka Lietuvoje buvo mažai kam žinoma, greičiau net negirdėta. Metodas, kurį sukūrė išradingieji japonai netruko sparčiai išplisti visame pasaulyje. Šiandien retas Lietuvos terapeutas nėra girdėjęs ar praktiškai taikęs kineziologinio teipavimo metodo. Net pacientai, kuriems yra tekę "pasipuošti" spalvingomis kineziologinio teipavimo juostelėmis, apie šią teipavimo techniką turi daug ką papasakoti.

Kineziologinis teipas buvo sukurtas remiantis žmogaus raumenų ir odos savybėmis. Kineziologinio teipavimo poveikis žmogaus organizmui:

- Per odą stimuliuojama propriorecepcija;

- Koreguojama fascijos funkcija;

- Atliekama audinių atpalaidavimo ir įtempimo funkcija;

- Mažinamas skausmas, gerinama kraujotaka ir metabolizmas esant audinių uždegimui;

- Gerinama limfinės sistemos funkcija;

- Atliekama raiščių ir sausgyslių korekcinė funkcija.

 

Kineziologinis teipas yra pagamintas iš 100% medvilnės, be latekso, o klijai pagaminti iš 100% akrilino. Norint aktyvuoti užklijuotą teipą jį reikia gerai pritrinti, kad klijai gerai sukibtų su oda ir teipas išsilaikytų 3–4 dienas. Teipas leidžia odai kvėpuoti, yra atsparus vandeniui. Kineziologinį teipą galima taikyti bet kuriam žmogaus kūno sąnariui ar raumeniui .

Skirtingoms teipavimo technikoms atlikti ir norimam poveikiui pasiekti yra naudojamos skirtingos kinezioteipų formos .

Originalios kineziologinio teipavimo spalvos yra keturios: rožinė, žydra, juoda ir kūno spalvos. Remiantis kineziologinių teipų išradėjų išmintimi, spalvos pasirinktos ne atsitiktinai, tai - spalvų terapija. Todėl terapeutas turi parinti kineziologinio teipo, taikomo pacientui, spalvą ar jų kombinaciją. Prieš taikant kineziologinį teipavimą, terapeutas turėtų patikrinti, kuri spalva geriausiai veikia pacientą. Atrodytų, kad tai laiko švaistymas ir visiškai nereikšmingas dalykas, tačiau kai pamatai savo praktikoje, kad tai tikrai veikia, supranti, kad ir menkiausia smulkmena terapijoje yra labai svarbi.

Ne tik spalvos yra svarbios kineziologiniame teipavime. Žinoma, reikia gerai išmanyti žmogaus anatomiją, biomechaniką, fiziologiją. Jeigu yra įrodyta, kad kineziologinis teipavimas konkrečiam atvejui turėtų būti efektyvus, tačiau rezultatas nėra pasiekiamas, reikėtų įsitikinti ar yra naudojamas tinkamos formos teipas, tinkama technika ir, ar laiku. Labai svarbu tinkamas paciento ištyrimas taikant funkcinius testus pažeidimams nustatyti, bei pritaikius kineziologinį teipavimą, pakartotinai patikrinti ar technika veiksminga.

Šioje parduotuvėje siūlome įsigyti būtent kineziologinio teipavimo metodo pradininko, japonų chiropraktikos specialisto daktaro Kenzo Kase kartu su japonų kompanija Nitto Denko sukurtus kineziologinius teipus, pagamintus Japonijoje.

Jau daugelį metų K-Active kineziologiniai teipai platinami Lietuvoje ir daugelis sporto organizacijų bei klubų, gydymo bei reabilitacijos klinikų  yra pasirinkę naudoti šiuos originalius, Japonijoje pagamintus teipus.

 

 

 

Susisiekite su mumis

+370 698 04603
+ 370 29 88 99
vita@bimbam.lt

Facebook